CNC-Koneistaja Nurmijärvi, Klaukkala
Etsitkö töitä koneistuksen parissa? Tämä voisi olla sinun seuraava työpaikkasi!
Kuvaus:
Etsimme asiakasyrityksellemme CNC-koneistajaa pitkäaikaiseen työsuhteeseen Klaukkalaan.
Asiakasyrityksemme valmistaa koneenosia piensarjoina, kuin myös yksittäiskappaleina kotimaiseen vientiin. Tuotteita ovat esimerkiksi sylinterit ja asiakastarpeen mukaan erilaiset tilaustuotteet. Yrityksessä on käytössä uudenaikaiset CNC-sorvit.
Työtehtävästä:
Koneistuksessa käytetään Fanuc- ohjausjärjestelmää. Työstettävänä materiaalina on pääosin musta teräs, mutta eduksesi on myös muiden materiaalien ja järjestelmien tuntemus.
Toivomme sinulta sopivaa alan koulutusta sekä kiinnostusta koneistusta ja ohjelmointia kohtaan. Saat erinomaisen mahdollisuuden päästä kehittymään alan ammattilaiseksi osaavassa tiimissä, mielenkiintoisten työtehtävien parissa. Työtaitojen karttuessa sinulla on mahdollisuus edetä haastavampiin sekä monipuolisempiin koneistustehtäviin.
Työaika on liukuva, ja töitä tehdään arkisin 8 tuntia päivässä.
Tarjoamme pitkäaikaisen työsuhteen monipuolisten työtehtävien parissa. Tueksesi saat jo heti alussa mukavat kollegat.
Kiinnostuitko tai jäikö kysyttävää? Soita ja kysy lisää
09 4542 7744 / Aava
Hae paikkaa helposti valmiin työnhakulomakkeen kautta tai lähetä meille sähköpostia osoitteeseen alrekry@alrekry.fi (liitteet PDF- muotoon).
Löydät sivuiltamme myös muut kiinnostavat työkohteemme!
Alrekry etsii jatkuvasti monipuolisia osaajia eri alojen työtehtäviin. Palvelu-, logistiikka-, teollisuus-, metalli- ja elintarvikealoilla on runsaimmin tarjolla töitä.
Olemme helposti tavoitettavissa omalla autolla ja myös julkisilla kulkuvälineillä.
Alrekry -Hyvää työtä tarjolla-